مقالات

مکمل بدنسازی_ بی سی ای ای BCAA

مکمل بدنسازی_ بی سی ای ای BCAA

BCAA نوتری ویتا محصول شرکت رابینسون فارما آمریکا که در انحصار شرکت مهبان دارو میباشد دارای نسبت 8:1:1 است و این بدان معنی است که 8 قسمت لوسین ، 1 قسمت ایزولوسین و 1 قسمت را والین تشکیل میدهد

مکمل بی سی ای ای BCAA

مکمل بی سی ای ای BCAA

بی سی اِی اِی ممکن است نقشی در ترشح انسولین و هرمون رشد (GH) نیز داشته باشد. زیرا باعث کاهش سطح کورتیزول (Cortisol) در حین تمرینات می شود. لازم است بدانید کورتیزول هورمونی کاتابولیک است و باعث اختلال در ترشح تستسترون و تخریب بافت ماهیچه ها می شود. مصرف جرعه جرعه بی سی اِی اِی حین تمرینات، علاوه بر جلوگیری از تخریب ماهیچه ها، باعث می شود سرعت بازسازی آن ها افزایش یابد.

BCAA_بی سی ای ای

BCAA_بی سی ای ای

بی‌سی‌ای‌ای BCAA نوتری ویتا محصول شرکت رابینسون فارما آمریکا که در انحصار شرکت مهبان دارو میباشد دارای نسبت 8:1:1 است و این بدان معنی است که 8 قسمت لوسین ، 1 قسمت ایزولوسین و 1 قسمت را والین تشکیل میدهد بی‌سی‌ای‌ای نوتریویتا BCAA NutriVita  علاوه بر ال‌‌لوسین ، ال‌والین و ال‌ایزولوسین مواد زیر را شامل میشود:

بی سی ای ای

بی سی ای ای

بی سی ای ای چیست آمینو اسیدهای زنجیره ای ( BCAAs ) گروهی از سه اسید آمینه ضروری هستند : لوسین ، ایزولیسین و والین. مکمل های BCAA به منظور افزایش رشد عضلات و بهبود عملکرد تمرینات ورزشی مورد استفاده قرار می گیرند.

تاثیر زینک بر شدت بیماری کرونا

تاثیر زینک بر شدت بیماری کرونا

بیماران مبتلا به کرونا و کمبود زینک مدت طولانی تری در بیمارستان بستری و تعداد بیشتری شان به بستری در مراقبت های ویژه احتیاج داشته اند.

مطالعات جدید میزان ویتامین دی در بیماران کرونا

تأثیر مفید ویتامین دی برسیستم ایمنی بدن و مقابله با کرونا

مطالعات جدید میزان ویتامین دی در بیماران کرونا

مطالعات جدید نشان می دهد بیش از 80% بیماران بستری شده برای COVID-19 کمبود ویتامین D دارند.

مطالعات جدید تاثیر ویتامین دی در مقابله با کرونا

مطالعات جدید تاثیر ویتامین دی در مقابله با کرونا

محققان دانشگاه بوستون آمریکا در یک مطالعه جدید دریافته اند خطر مرگ بیماران مبتلا به ویروس کرونا که مقدار کافی ویتامین دی دارند درصد قابل توجهی کاهش می یابد.

ویتامین K2

ویتامین K2

ویتامین K2 در دسته ویتامین های محلول در چربی قرار می گیرد . ویتامین K2 در کبد یک کوفاکتور ضروری برای آنزیم کربوکسیلاز  می باشد

مکمل بدنسازی

مکمل بدنسازی

BCAA نوتری ویتا محصول شرکت رابینسون فارما آمریکا که در انحصار شرکت مهبان دارو میباشد دارای نسبت 8:1:1 است و این بدان معنی است که 8 قسمت لوسین ، 1 قسمت ایزولوسین و 1 قسمت را والین تشکیل میدهد بی سی ای ای نوتریویتا علاوه بر ال- لوسین ، ال- والین و ال- ایزولوسین مواد زیر را شامل میشود:

مصرف مکملهای بدنسازی

مصرف مکملهای بدنسازی

بهترین مکمل های بدنسازی برای هر شخص بسته به نیازش متفاوت است، ولی اشتباهی که صورت می گیرد این هست که گاهی ورزشکاران بدون در نظر گرفتن نیاز بدنشان بهترین مکمل های بدنسازی را با توجه به قیمت آن ها جستجو می کنند

مکمل بدنسازی

مکمل بدنسازی

مکمل های  بدنسازی را نمی توان جایگزین مناسبی برای غذا در نظر گرفت چرا که این مکمل ها همه ی مواد مغذی و مزایا و منافع غذاها مثلاً ویتامین میوه ها و سبزیجات را به بدن نمی رسانند واین مکمل ها در کنار وعده های غذایی مناسب باعث رشد عضلات خواهند شد .

ویتامین های گروه B

ویتامین های گروه B

با توجه به نظر پزشکان در مورد مصرف داروهای آنتی سایکوتیک، به نظر می رسد مصرف این داروها در چند ماه اول مناسب باشد اما در ۸۰ درصد موارد، عود مجدد علائم بیماری در مبتلایان مشاهده شده است. تحقیقات اخیر دانشمندان نشان داده اند، مصرف ویتامین های گروه B به کاهش علائم این بیماری کمک فراوانی می کند.

مکمل های بدنسازی(BCAA)

مکمل های بدنسازی(BCAA)

پروتئین درهر عضو زنده بدن شما وجود دارد و بعد از آب درصد بالایی از بدنتان را تشکیل می دهد. پروتئین برای رشد و نمو بافت های بدن لازم است، تندرستی و حیات انسان به این ماده وابسته است.

ویتامینD3-ویتامینK2

ویتامینD3-ویتامینK2

ویتامین دی3 یک ویتامین محلول در چربی بوده که در افزایش جذب کلسیم و فسفر از روده و کاهش دفع آن ها از کلیه ، نقش داشته و با هدف کمک به درمان و پیشگیری از اختلالات استخوانی از جمله پوکی استخوان (استئوپروز) استفاده می شود.

ویتامین B12

ویتامین B12

ویتامین ب12 به پیشگیری و درمان کم خونی کمک می کند. به طور کلی ساخت و بازسازی سلول های قرمز خون نیاز مبرم به ویتامین ب12 دارد. این نیاز به کمک قرص نورودینون کاملا برطرف میشود . قرص نورودینون حاوی 200 میکروگرم ویتامین B12میباشد که برای نیاز روزانه کافی میباشد.

موارد مصرف قرص نوروبیون و آمپول نوروبیون

موارد مصرف قرص نوروبیون و آمپول نوروبیون

آمپول نوروبیون  و قرص نوروبیون ایرانی ( نورودینون) ترکیبی از ویتامین ب1، ب6 و ب12 میباشد. این گروه ویتامین ها نقش مهمی در حمایت، ترمیم و بازسازی اعصاب ، رویش مو و برطرف کردن کم خونی دارند.

قرص نوروبیون و آمپول نوروبیون

قرص نوروبیون و آمپول نوروبیون

قرص نورودینون به صورت کلی به عنوان یک مکمل تغذیه‌ای مورد استفاده عموم قرار گرفته و برای هرکسی که کمبود ویتامین ب. کمپلکس یا کمبود یکی از ویتامین‌های ب. ۱ (تیامین)، ویتامین ب. ۶ (پروکسیدین) یا ویتامین ب. ۱۲ (سیانوکبالامین) را داشته باشد، مفید و مؤثر خواهد بود.

قرص نوروبیون ایرانی به نام نورودینون

قرص نوروبیون ایرانی به نام نورودینون

این قرص هم اکنون در داخل ایران با نام تجاری نورودینون و همچنین با همان خواص و مواد در شرکت مهبان دارو تولید و درحال حاضر در تمامی داروخانه های سراسر کشور توزیع شده است قرص نوروبیون حاوی ویتامین B12، B6 و B1 به عنوان مواد فعال میباشد.

سلنیوم

سلنیوم

اگر شما می خواهید یک سیستم ایمنی قوی تر، یک ذهن تیز و ظاهر جوان داشته باشید غذاهای غنی از سلنیوم را مصرف می کنید. هیچ سوالی وجود ندارد که برای رفاه شما ضروری است. این شامل آنتی اکسیدان هایی است که نه تنها التهاب را درمان می کنند، بلکه با رادیکال های خطرناک آزاد نیز مبارزه می کنند.

پوکی استخوان

پوکی استخوان

پوکی استخوان در زنان بیشتر از مردان است، به خصوص بعد از یائسگی. این امر به طور قابل توجهی خطر ابتلا به شکستگی استخوان را افزایش می دهد که می تواند تاثیر بسیار منفی بر کیفیت زندگی داشته باشد.

آرتروز

آرتروز

بافت های متصل که رباط نامیده می شوند، استخوان ها را متصل می کنند و مطمئن می شوند که آنها در جای خود قرار دارند. زرد پی ها یکی دیگر از انواع بافت های متصل دهنده هستند. آنها عضلات را به استخوان ها متصل می کنند، که به نوبه خود به عضلات اجازه می دهد استخوان های شما را حرکت دهند. هنگامی که آرتروز دست اتفاق می افتد، معمولا قسمت های حیاتی را تحت تاثیر قرار می دهد.

متفورمین

متفورمین

علت اصلی مشکل آسیب به ماکولا در شبکیه چشم می‌باشد؛ که به دو نوع «خشک» و «تر» تقسیم می‌شود. ۹۰٪ از موارد از نوع خشک می‌باشند. پیشگیری شامل ورزش و تغذیه مناسب و سیگار نکشیدن است. تأثیر آنتی‌اکسیدان‌ها ویتامین‌ها و مواد معدنی برای پیشگیری از این مشکل اثبات نشده‌است. هیچ درمان خاصی برای آن وجود ندارد.

طول عمر زنان نسبت به مردان

طول عمر زنان نسبت به مردان

به نظر می رسد زنان دارای سلامت تلومری بهتر از مردان هستند. تلومر چیست؟ تلومر (Telomere)  پایانه فیزیکی کروموزم‌های خطی می‌باشد که از یک توالی غیر کدکننده تشکیل یافته‌است. در پستانداران تلومر مرکب از تعداد متغیری توالی‌های تکراری، با رمز TTAGGG می‌باشد.

سرطان، افسردگی و اضطراب

سرطان، افسردگی و اضطراب

سرطان دارای بار احساسی است و گاهی اوقات خودش را با ترس، اضطراب و استرس نشان می دهد. این احساسات ممکن است کوچک و قابل کنترل باشند، اما با گذشت زمان، می توانند پیچیده تر شوند و مقابله با آنها سخت تر باشد- در نهایت منجر به افسردگی بالینی می شود

کلسترول خون

کلسترول خون

هنگامی که کلسترول LDL بیش از حد در بدن شما باشد، می تواند در شریان ها رسوب کند، و آنها را مسدود کند و انعطاف پذیر آنها کاهش یابد. سخت شدن شریان ها، آترواسکروزیس (تصلب شراین) نامیده می شود. خون نمی تواند نیز در شریان های سفت جریان یابد، بنابراین قلب شما باید به سختی کار کند تا خون را از آنها عبور دهد.

کلسترول بالا و رژیم غذایی TLC

کلسترول بالا و رژیم غذایی TLC

رژیم TLC ترکیبی از رژیم غذایی و تغییرات شیوه زندگی است که نشان داده شده است به بهبود سلامت قلب کمک می کند. به طور خاص، این شامل تغییر در مصرف انواع چربی و افزایش مصرف داروهای ترکیبی مانند فیبر محلول و استرول های گیاهی است که می تواند سطح کلسترول را کاهش دهد.

تاثیر استرس بر بدن

تاثیر استرس بر بدن

چه موقع آخرین بار خودتان را چک کردید، به خصوص زمانی که استرس داشتید؟ مهم نیست که چه چیزی منجرب استرس شده، تأثیر استرس بر سلامت شما مهم است. استرس بیش از حد می تواند عوارض فیزیکی و روحی در بدن شما داشته باشد که همچنین شامل عوارضی بر روده و هضم شما است

فشار خون

فشار خون

محققان می گویند فشار خون بالا در افراد مسن تر می تواند باعث ایجاد پلاکت ها در مغز شود. که نشانه معمول بیماری آلزایمر هستند. این به خوبی تایید شده است که فشار خون بالا خطر بیماری قلبی را افزایش می دهد. در حال حاضر، تحقیقات جدید نشان می دهد که فشار خون بالا می تواند به طور جدی بر مغز شما تأثیر بگذارد - شاید شروع برخی از نشانه های اولیه بیماری آلزایمر باشد.

تاثیر استرس در کاهش وزن

تاثیر استرس در کاهش وزن

در بعضی موارد، استرس ممکن است منجر به عدم مصرف غذا در وعده های غذایی و انتخاب غذاهای بی ارزش شود. برای دیگران، استرس ممکن است موجب شود که آنها به طور کامل اشتهایشان را از دست بدهند. اغلب این تغییرات موقتی است. وقتی عامل استرس از بین می رود وزن شما ممکن است به حالت طبیعی خود برسد.

تاثیر قهوه بر بدن  ما

تاثیر قهوه بر بدن ما

این بر اساس یک مطالعه جدید از محققان دانشگاه تورنتو و موسسه تحقیقات کرمیب در کانادا است. بسیاری از مطالعات قبلی ارتباط بین مصرف قهوه و کاهش خطر ابتلا به بیماری آلزایمر و بیماری پارکینسون را نشان داده اند.  به طور خاص، آنها در مورد تاثیر ترکیبات مختلف سه نوع مختلف عصاره قهوه بر مغز بررسی کردند.

استرس

استرس

درباره آخرین وضعیت استرس زا که داشتید فکر کنید. چیزی که یک یا دو ساعت طول کشید، مثل یک کانال ریشه در دفتر دندانپزشک، اما آن موردی که یک هفته یا یک ماه یا حتی سال ها طول کشید: کار سخت با یک رئیس بی رحم ، به عنوان مثال، و یا مراقبت از یک پدر و مادر بیمار.

آلودگی هوا

آلودگی هوا

دو مطالعه نتیجه گرفت که ارتباطی بین اوتیسم و آلودگی وجود دارد اما مطالعات بیشتری لازم است.  ما هر چیزی لازم باشد انجام می دهیم تا کودکان سالم بمانند. اما اگر هوايي که آنها نفس مي کشند، آنها را آزار دهد چه کار کنیم؟

استرس و راههای کاهش استرس

استرس و راههای کاهش استرس

یک راه ساده برای مقابله این است که اجازه دهید بدن و ذهن شما مجددا راه اندازی شود. بله، حتی 10 دقیقه چرت زدن می تواند کمک کند. اگر در وهله اول خواب آلودگی داشتید، فقدان خواب می تواند مدیریت استرس را سخت تر کند. اما وقتی که استرس در طی کار، در یک مهمانی یا در جمع عمومی اتفاق می افتد، همه چیز را رها کردن و چرت زدن فکر خوبی نیست. و در این شرایط، استرس همچنین می تواند با اضطراب همراه شود، و شما نمی دانید که چگونه با این دو احساس کنار بیایید.

HIV تاثیر

HIV تاثیر

اچ آی وی سلول هایی را مورد هدف قرار می دهد که به طور معمول با مهاجم هایی مانند اچ آی وی مبارزه می کنند. همانطور که ویروس تکرار می کند، سلول های +CD4  آلوده را از بین می برد و ویروس بیشتری تولید می کند که سلول های CD4+  بیشتری را از بین ببرد. بدون درمان، این چرخه می تواند تا زمانی ادامه یابد که سیستم ایمنی بدن شما به شدت در معرض خطر باشد و شما را در معرض خطر بیماری های جدی و عفونت قرار دهد.

 HIV علائم

HIV علائم

اولین مرحله قابل توجه عفونت ابتدایی اچ آی وی است. این مرحله همچنین سندروم حاد ویروسی (ARS) یا عفونت حاد اچ آی وی نامیده می شود. از آنجا که عفونت اچ آی وی در این مرحله معمولا علائم آنفولانزا را ایجاد می کند، ممکن است افراد در این مرحله فکر کنند علائم آنها مربوط به آنفولانزای شدید به جای HIV است. تب شایع ترین علامت است.

دیابت درمردان

دیابت درمردان

دیابت یک بیماری است که بدن شما نمیتواند انسولین کافی تولید کند، نمیتواند از انسولین استفاده کند یا ترکیبی از هر دو حالت می باشد. در دیابت، سطح قند خون بالا می رود. این امر می تواند باعث ایجاد عوارض ناخواسته شود.

آرتروز زانو

آرتروز زانو

افرادی که به درمان های محافظه کارانه مانند فیزیوتراپی، کاهش وزن، مصرف داروهای ضد التهابی و ضد درد ها پاسخ نمی دهند، می بایستی از روش viscosupplementation (روشی است که در آن مایع روغنی شکل به مفصل تزریق می شود که تزریق اسید هیالورونیک نیز نامیده می شود) استفاده کنند که یک تا پنج تزریق در یک هفته انجام می گیرد.

پوکی استخوان

پوکی استخوان

هنگامی که دچار پوکی استخوان میشوید، مصرف داروها و مکمل ها می تواند به ساخت استخوان های قوی و محکم کمک کند. شما می توانید ویتامین ها و مواد مغذی مورد نیاز برای استخوان را از طریق مواد غذایی جذب کنید اما گاهی اوقات محدودیت های غذایی، کاهش اشتها، اختلالات گوارشی یا سایر عوامل، مانع جذب انواع مواد مغذی مورد نیاز شما می شود. در این مورد، مصرف مکمل ها و ویتامین ها....

مزایای تاثیرگذار منیزیم

مزایای تاثیرگذار منیزیم

مزایای سلامتی منیزیم شامل کاهش یبوست، تقویت استخوان، درمان میگرن و سردرد، کمک به کنترل دیابت، بهبود سلامت قلب، تسکین سندرم قبل از قاعدگی و کاهش اضطراب است. مزایای دیگر شامل درمان اختلالات روانی، جلوگیری از آسم، افزایش سطح انرژی، کمک به تولید کلاژ، تنظیم عملکرد مثانه، تحریک جذب مواد معدنی، جلوگیری از حملات اکلماتیک و مبارزه با التهاب است.

مزایای شگفت انگیز سلنیوم

مزایای شگفت انگیز سلنیوم

اگر شما می خواهید یک سیستم ایمنی قوی تر، یک ذهن تیز و ظاهر جوان داشته باشید غذاهای غنی از سلنیوم را مصرف می کنید. هیچ سوالی وجود ندارد که برای رفاه شما ضروری است. این شامل آنتی اکسیدان هایی است که نه تنها التهاب را درمان می کنند، بلکه با رادیکال های خطرناک آزاد نیز مبارزه می کنند. این کمک به سیستم تولید مثل، سم زدایی بدن شما، کمک به سلامت قلب و عروق، کمک به سلامت تیروئید خوب و همچنین افزایش ایمنی بدن است.

مزایای تاثیر گذار منگنز

مزایای تاثیر گذار منگنز

مزایای سلامتی منگنز شامل پشتیبانی از استخوان های سالم، تنظیم سطح قند، سوخت و ساز، محافظت در برابر بیماری ها، از بین بردن التهاب، مبارزه با سندرم PMS، کمک به جلوگیری از تشنج صرع، سلامت تیروئید، افزایش جذب ویتامین، حمایت از هضم و بهبود عملکرد شناختی.

K2 ویتامین

K2 ویتامین

ویتامین k2  ماده مغذی فوق العاده ای است که دانشمندان کشف کرده اند. سوپر فود ها به خاطر تراکم مواد مغذی و مزایای آنها برای کل بدن ارزشمند هستند. دانشمندان اخیرا کشف کرده اند که ویتامین k2 برای تراکم استخوان و توسعه آن، دندان ها و استخوان صورت جلوگیری از آهکی شدن ماهیچه ها

مطالعات جدید در رابطه با آنتی هیستامین ها و کرونا

کاهش علائم کرونا با مصرف داروهای آنتی هیستامینی

مطالعات جدید در رابطه با آنتی هیستامین ها و کرونا

تجویز و مصرف همزمان H-1 وH-2 Receptor Blocker در بیماران مبتلا به Covid 19 میتواند کاهش مفیدی در مرگ و میر بیماران بستری و پیشرفت علائم آنها داشته باشد.

تقویت مو

تقویت مو

موهای شما از فولیکول‌هایی رشد می‌کنند که درست زیر لایه اول پوست سر شما، یعنی در لایه جلدی قرار دارند. فولیکول مو شکلی شبیه لامپ دارد و به طور معمول یک شفت یا محور مو در هر فولیکول ایجاد می‌گردد. برخلاف فولیکول مو ، شفت مو از پروتئین‌های مرده ساخته شده است.

 کاهش بیماریهای قلبی با ورزش و تمرینات بدنی

 کاهش بیماریهای قلبی با ورزش و تمرینات بدنی

ورزش منظم یک استراتژی کلیدی در پیشگیری از بیماری قلبی است. آمار مرتبط با فعالیت بدنی و کاهش خطر بیماری قلبی عروقی بطور روز افزون افزایش می یابد. انجمن قلب آمریکا (AHA) اشاره می کند که ورزش منظم منجر به سلامت قلب می شود. ورزش می تواند از شرایطی مانند چاقی، فشار خون بالا .....

افسردگی و سلامت جنسی

افسردگی و سلامت جنسی

درمان افسردگی گاهی اوقات می تواند با سلامت جنسی مواجه شود، اما امید به حل هر دو مسئله وجود دارد. درمان یکی اغلب می تواند به دیگران کمک کند که این موضوع با صبر و شکیبایی در طول درمان  میتواند نتایج خوبی حاصل کند. در عین حال، شما نباید هیچ گونه دارو را تغییر دهید بدون اینکه با متخصص مراقبت های بهداشتی خود چک کنید. اگر اختلال عملکرد جنسی با وجود تغییرات در درمان بدتر می شود، به پزشک خود اطلاع دهید.

ویتامین D از حمله های آسمی شدید جلوگیری میکند

ویتامین D از حمله های آسمی شدید جلوگیری میکند

بر اساس مطالعات انجام شده در Queen Mary University of London مصرف مکمل ویتامین D علاوه بر درمان استاندارد آسم، خطر حملات آسم که نیازمند حضور در بیمارستان میباشد را کاهش میدهد. آسم بیشتر از 300 میلیون فرد در جهان را تحت تاثیر قرار میدهد و تخمین زده شده است که موجب تقریبا 400 هزار مرگ بطور سالانه میگردد. مرگ و میر آسم عمدتا در طول دوره ای از بدتر شدن علائم حاد، به نام حملات یا تشدید شدن که معمولا توسط عفونت های دستگاه تنفسی ویروسی ایجاد میشود، بوجود می آیند.

choline چیست؟ ماده ای مغذی با مزایای بسیار

choline چیست؟ ماده ای مغذی با مزایای بسیار

Choline ، یک ماده مغذی است که اخیرا کشف شده است. این تنها ماده مغذی است که توسط موسسه پزشکی در سال 1998 به رسمیت شناخته شد. اگر چه بدن شما مقداری از آن را می سازد، شما باید choline را از رژیم غذایی خود دریافت کنید تا از کمبود جلوگیری شود.

اوتیسم

اوتیسم

طبق مطالعات جدید منتشر شده در JAMA Psychiatry، دریافته اند که زنانی که در دوران بارداری یا قبل از آن مولتی ویتامین و فولیک اسید مصرف کرده اند احتمال داشتن کودکان مبتلا به اختلال اوتیسم در آنها کاهش می یابد.

ویتامین د

ویتامین د

سطح بالاتر ویتامین D3 ممکن است ریسک توسعه سرطان ها که شامل سرطان کبد می باشد، را کاهش دهد محققان می گویند یافته های آنها این تئوری را حمایت میکند که ویتامین D3 ممکن است به ما در ابتلا به بعضی سرطان ها کمک کند.

کمبود ویتامینِِ د3 و ابتلا به دیابت

کمبود ویتامینِِ د3 و ابتلا به دیابت

طی مطالعات اپیدومیلوژیک انجام شده توسط محققان دانشگاه سن دیاگو و دانشگاه بین المللی سئول، ثابت گردید که افرادی که از کمبود ویتامین D3 رنج می برند ممکن است از ریسک بالاتری در ابتلا به دیابت برخوردار باشند.