اخبار

 محققان بطور مصنوعی سلول های ایمنی برای ایجاد واکسن سلول های سرطانی تولید کرده اند

 محققان بطور مصنوعی سلول های ایمنی برای ایجاد واکسن سلول های سرطانی تولید کرده اند

راساس یک مطالعه منتشر شده در ماه اوت در Cell Reports، محققان  Mount Sina، برای اولین بار راهی را برای ایجاد تعداد زیادی سلول های ایمنی شناسایی کرده اند که می تواند از عود سرطان جلوگیری کنند. محققان راهی برای رشد سلول های ایمنی بدن کشف کردند که سلول های دندریتیک بسیاری را در آزمایشگاه به وجود آورده اند، تا آنها را برای استفاده بالقوه خود در واکسن های

برای اولین بار بعد از 40 سال، درمان لوسمی حاد در دسترس است

برای اولین بار بعد از 40 سال، درمان لوسمی حاد در دسترس است

لوسمی میلوئید حاد یکی از سرطان های تهاجمی است. در حالی که سرطان های دیگر از درمان های جدید بهره مند شده اند، خبرهای تشویقی برای بسیاری از بیماران مبتلا به بیماری لوسمی در

پایان دادن به بیماری ایدز

پایان دادن به بیماری ایدز

اهداف جهانی تعیین شده توسط UNAIDS تا سال 2020 عبارتند از تشخیص 90 درصد از همه افراد مبتلا به HIV مثبت، درمان ضد ویروسی برای 90٪ از مبتلایان که بیماریشان تشخیص داده شده و سرکوب ویروسی برای 90٪ از کسانی که درمان می شوند (به عنوان اهداف 90-90-90 شناخته شده است ) در سال 2018، 52 کشور از 55 کشور این بررسی را تکمیل کردند که نشان دهنده پیشرفت در جهت دستیابی به این اهداف در اروپا و آسیای مرکزی است.

روز جهانی دیابت

روز جهانی دیابت

تحقیقات قبلی نشان می دهد که عوامل خطر مانند چاقی و افزایش قند خون ناشتا ممکن است تا 10 سال قبل از تشخیص دیابت وجود داشته باشد. با این حال، نقطه زمانی که دیابت افراد شروع به رشد می کند تاکنون شناخته نشده است.

هر آنچه که باید درباره پسوریازیس بدانید

هر آنچه که باید درباره پسوریازیس بدانید

پسوریازیس یک بیماری خود ایمنی مزمن است که باعث ایجاد سریع سلول های پوست می شود. این ساختار سلول ها موجب پوسته پوسته شدن سطح پوست می شود. التهاب و قرمزی در اطراف پوسته ها بسیار معمول است. پوسته های پسوریازیس معمولی، نقره ای سفید می باشد و نقاط ضخیم و قرمز به تدریج افزایش می یابد. گاهی اوقات این تکه ها از بین می روند و خونریزی می کنند

روز جهانی پوکی استخوان

روز جهانی پوکی استخوان

امروز، شنبه، 20 ام اکتبر به عنوان روز جهانی پوکی استخوان نامگذاری گردیده است. هدف این رویداد، بالا بردن آگاهی افراد درباره پوکی استخوان و بیماری های اسکلتی عضلانی وابسته به آن می باشد. روز جهانی پوکی استخوان توسط بنیاد بین المللی پوکی استخوان (IOF) سازماندهی شده است، و از افراد در هر سنی درخواست می شود تا در مورد سلامت استخوان ها یاد بگیرند و اقداماتی را که برای حفظ استخوان های سالم و جلوگیری از شکستگی استخوان ها لازم می باشد، انجام دهند.

روز جهانی ریشه کنی فقر

روز جهانی ریشه کنی فقر

فقردر جهان دارای چهره های بسیاری است، آیا فقط کودکان گرسنه در آفریقا یا هندوستان هستند یا اینکه یک مادر تنهای زحمت کش در حال گریه کردن در سوپر مارکت است که فرزندانش بهت زده و با نگرانی او را نگاه می کنند. یکی از اهداف مهم سازمان ملل ریشه کنی فقر است.

16 اکتبر روز جهانی غذا

16 اکتبر روز جهانی غذا

ما به پیشرفت های تدریجی در کیفیت زندگی مان عادت کرده ایم، با کاهش مداوم در چنین مناطقی، فقر شدید و گرسنگی سال به سال اتفاق می افتد. در واقع، یکی از اهداف توسعه ای ملل متحد، تلاش چالش انگیز و قابل ستایش برای دستیابی به مقطعی است که در آن هیچ گرسنه ای تا سال 2030 وجود نداشته باشد.

روز جهانی عصای سفید

روز جهانی عصای سفید

این تاریخچه کوتاه توسط Philip strong  نوشته شده است. Philip مدافع اداره ACB برای ایمنی عابر پیاده بود. عصای سفید فقط ابزاری نیست که می تواند برای دستیابی به استقلال استفاده شود. این یک نماد برای شهروندان نابینا در جامعه است. برای احترام به دستاوردهای بسیاری از آمریکایی های نابینا و شناخت اهمیت عصای سفید در پیشرفت استقلال، روز 15 اکتبر هر سال به عنوان "روزایمنی عصای سفید" شناخته شده است. امروزه، عصای سفید هم به عنوان ابزاری برای نابینایان و همچنین یک نماد عمل می کند، اما همواره اینطور نیست.

روز جهانی سلامت و بهداشت روان

روز جهانی سلامت و بهداشت روان

سلامت روانی چیست؟: سلامت روانی عبارت است از کیفیت زندگی فرد که می تواند توانایی و استعداد های خود را شناسایی کند و با استرس های روزمره  خود را به راحتی کنترل کند . فرد سالم از لحاظ روانی باید بتواند به راحتی کار کند و با جامعه خود همراه و همسو باشد.

خوردن شیر در صبحانه باعث کاهش قند خون در طول روز می شود

خوردن شیر در صبحانه باعث کاهش قند خون در طول روز می شود

بر اساس یک مطالعه جدید منتشر شده در مجله علوم لبنی، تغییر در روش صبحانه ممکن است منجر به مدیریت دیابت نوع 2 شود. دکتر H. Douglas Goff، و گروهی از دانشمندان از واحد تحقیقات مواد مغذی انسان در دانشگاه گولف، در همکاری با دانشگاه تورنتو، به بررسی اثرات مصرف شیر با پروتئین بالا در صبحانه بر روی سطح قند خون و سیری پس از صبحانه و بعد از غذا دوم پرداختند. شیر مصرف شده با غلات صبحانه سبب کاهش غلظت گلوکز خون در مقایسه با آب شد و غلظت بالای پروتئین مواد لبنی سبب کاهش غلظت گلوکز خون پس از غذای دوم نسبت به غلظت پروتئین نرمال شد. درمان با پروتئین بالا همچنین باعث کاهش اشتها پس از وعده دوم در مقادیر کم پروتئین می شود.

تماس با ما
آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بلوار اسفندیار، پلاک 30، ساختمان مهبان، واحد های 6 و 7

تلفن های تماس : 

88678915-17

88678712-13