دیابت درمردان

دیابت درمردان

تشخیص دیابت و علائم دیابت در مردان

دیابت چیست؟

دیابت یک بیماری است که بدن شما نمیتواند انسولین کافی تولید کند، نمیتواند از انسولین استفاده کند یا ترکیبی از هر دو حالت می باشد. در دیابت، سطح قند خون بالا می رود. این امر می تواند باعث ایجاد عوارض ناخواسته شود.

عواقب بالقوه سلامتی اغلب جدی است. دیابت خطر ابتلا به بیماری قلبی عروقی را افزایش می دهد و می تواند باعث مشکلات چشم، کلیه ها و پوست شما شود. دیابت همچنین می تواند منجر به اختلال نعوظ (ED) و سایر مشکلات گوارشی در مردان شود.

با این حال، بسیاری از این عوارض با آگاهی و توجه به سلامتی شما قابل پیشگیری یا قابل درمان هستند.

علائم دیابت

علائم اولیه دیابت اغلب ناشناخته هستند زیرا ممکن است به نظر نرسد که جدی هستند. برخی از علائم خفیف بیماری دیابت زودرس عبارتند از:

 • تکرر ادرار
 • خستگی غیرمعمول
 • تاری دید
 • کاهش وزن، حتی بدون رژیم غذایی
 • سوزش یا بیحسی در دست و پا

 

اگر دیابت درمان نشود، عوارضی ممکن است رخ دهد. این عوارض شامل موارد زیر می باشد:

 • پوست
 • چشم ها
 • کلیه
 • اعصاب، از جمله آسیب عصبی

مراقب عفونت های باکتریایی در پلک های خود (فولات)، فولیکول های مو (فولیکولیت)، یا ناخن ها یا ناخن های پای خود باشید. علاوه بر این، بر هر گونه درد و یا تیرگی در دست و پا هایتان توجه کنید. همه این ها سیگنال هایی هستند که ممکن است شما عوارض دیابت را تجربه کنید.

علائم دیابت در مردان

دیابت همچنین می تواند نشانه هایی در رابطه با سلامت جنسی مردان ایجاد کند.

اختلال نعوظ (ED)

اختلال نعوظ (ED) ناتوانی در دستیابی یا حفظ نعوظ است.

این می تواند نشانه بسیاری از مسائل مربوط به سلامت، از جمله فشار خون بالا، بیماری کلیوی، و سیستم گردش خون یا سیستم عصبی باشد. ED همچنین می تواند ناشی از استرس، سیگار کشیدن یا دارو باشد. درباره علل ED بیشتر بدانید.

مردان مبتلا به دیابت در معرض خطر ED هستند. براساس یک متاآنالیز بر روی 145 مطالعه، بیش از 50 درصد مردان مبتلا به دیابت دارای اختلال نعوظ هستند.

اگر ED را تجربه کردید، دیابت را به عنوان یک علت احتمالی در نظر بگیرید.

آسیب به سیستم عصبی خودگردان (ANS)

دستگاه عصبی خودگردان (Autonomic nervous system) در برگیرنده آن دسته از نورون‌های حرکتی است که فعالیت ماهیچه‌های صاف، تراوش غده‌ها، تپش قلب و روی هم رفته کنش اندام‌های درونی را ساماندهی می‌کنند. این سامانه بطور کلی غیرارادی بوده و بر اندام درونی بدن تأثیر می‌گذارد.

دیابت می تواند به سیستم عصبی خودگردان(ANS) آسیب برساند و منجر به مشکلات جنسی شود.

 

ANS کنترل منقبض کردن (تنگ کردن) یا گشاد کردن رگ های خونی شما را کنترل می کند. اگر عروق خونی و اعصاب در آلت تناسلی از طریق دیابت آسیب ببینند، منجرب ED می شود.

عروق خون می تواند توسط دیابت آسیب ببینند که می تواند جریان خون به آلت تناسلی را آهسته کند. این یکی دیگر از علل رایج ED در مردان مبتلا به دیابت است.

انزال Retrograde

انزال Retrograde به ورود مایع منی به مثانه به جای رفتن از طریق مجرای ادراری در طول انزال اشاره دارد.

مردان مبتلا به دیابت همچنین می توانند انزال رتروگراد را تجربه کنند. این باعث می شود که برخی از مایع منی به مثانه منتقل شود. علائم ممکن است شامل رها شدن اسپرم کمتر در طی انزال باشد.

مسائل ارولوژی

مسائل مربوط به اورولوژی در مردان مبتلا به دیابت به علت آسیب عصبی دیابت رخ می دهد. این شامل تکرر ادرار، عدم توانایی کنترل ادرار و عفونت های دستگاه ادراری (UTIs) می شود.

مشاوره

صحبت کردن به طور واضح با پزشک خود در مورد ED و دیگر عوارض جنسی و یا ارولوژی ضروری است. آزمایش ساده خون می تواند به تشخیص دیابت کمک کند. بررسی علت ED شما همچنین می تواند به شما در پیدا کردن سایر مشکلات ناشناخته کمک کند.

عوامل خطر در مردان

بسیاری از عوامل که خطر ابتلا به دیابت و عوارض آن را افزایش می دهند عبارتند از:

 • سیگار کشیدن
 • اضافه وزن داشتن
 • اجتناب از فعالیت بدنی
 • داشتن فشار خون بالا یا کلسترول بالا
 • سن بالای 45 سال

از قومی خاص بودن، از جمله آمریکایی های آفریقایی-آمریکایی، اسپانیایی، بومیان آمریکا، آسیای میانه و جزایر اقیانوس آرام

جلوگیری از علائم دیابت در مردان

ترک سیگار، ورزش منظم و حفظ وزن سالم، راه های بسیار موثر برای جلوگیری از ابتلا به دیابت است.

درمان دیابت و علائم دیابت در مردان | رفتار

سطح قند خون خود را تحت کنترل نگه دارید و این کار می تواند به پیشگیری از مشکلات اورولوژی و سایر مشکلات مرتبط با دیابت کمک کند. اگر مشکلات مربوط به دیابت افزایش یابد، داروهایی برای کمک به درمان آنها در دسترس هستند.

داروها

داروهای ED مثل tadalafil (Cialis)، vardenafil (levitra) و sildenafil (ویاگرا) ممکن است به شما در مدیریت بیماری تان کمک کنند. داروهای مخلوط با پروستاگلاندینها که ترکیب شبه هورمونی هستند، می توانند به آلت تناسلی شما تزریق شوند تا به درمان ED شما کمک کنند.

 

پزشک شما همچنین ممکن است شما را به یک متخصص اورولوژی ارجاع دهد تا اثرات تستوسترون پایین را درمان کند. تستوسترون پایین یک نتیجه معمول از دیابت در مردان است.

تستوسترون پایین می تواند موجب از بین رفتن علاقه به رابطه جنسی، کاهش وزن در توده بدن و احساس افسردگی شود. با صحبت کردن با پزشک خود در مورد این علائم می توانید به درمان هایی نظیر تزریق تستوسترون یا ژل هایی که تستوسترون پایین را درمان می کنند، دسترسی پیدا کنید.

هر گونه تغییر در الگوی خواب یا دیگر عادات شیوه زندگی خود را با پزشک خود نیز به اشتراک بگذارید. درمان ذهن شما می تواند به مشکلات مربوط به بدن شما نیز کمک کند.

تغییر سبک زندگی

بعضی از شیوه های انتخاب شیوه زندگی می توانند تا حد زیادی بر سلامت جسمی و روانی شما تأثیر بگذارند، اگر دیابت دارید.

متعادل کردن وعده های غذایی شما می تواند سلامت بدن شما را بهبود بخشد و منجرب تاخیر در شروع علائم دیابت شود. ترکیبی از مواد زیر را امتحان کنید:

 • نشاسته
 • میوه ها و سبزیجات
 • چربی ها
 • پروتئین ها

شما باید از مصرف شکر اضافی، به ویژه در نوشیدنی های گازدار مانند سودا و آب نبات، اجتناب کنید.

 

یک برنامه ورزشی منظم داشته باشید و قند خون خود را در رژیم ورزشی خود مدیریت کنید. این می تواند به شما کمک کند تا مزایای کامل تمرین را بدون احساس تزلزل، خستگی، سرگیجه یا اضطراب احساس کنید.

چه وقت دکترتان را ببینید

فعال بودن بسیار حیاتی است اگر آخرین بار که قند خون خود را اندازه گیری کردید، به یاد ندارید، آزمایش خون بدهید، به ویژه اگر ED یا سایر عوارض شناخته شده دیابت را تجربه کنید.

دیابت و عوارض مانند بیماری قلبی می تواند منجر به مشکلات عاطفی، از جمله اضطراب و افسردگی شود. این می تواند ED و دیگر جنبه های سلامتی شما را بدتر کند. اگر شما شروع به تجربه احساس نا امیدی، غم و اندوه، اضطراب، یا نگرانی کنید، با پزشک خود صحبت کنید.

با توجه به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC)، مردان با احتمال بیشتری نسبت به زنان مبتلا به دیابت هستند. دیابت یک مشکل رو به رشد در ایالات متحده برای بسیاری از افراد از جمله کودکان است..

اگر قند خون شما افزایش یافته است و در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع 2 هستید، ممکن است بتوانید از آن جلوگیری کنید. شما هنوز هم می توانید با دیابت زندگی کنید. با رفتارهای سبک زندگی سالم و داروهای مناسب، ممکن است بتوانید از عوارض آن پیشگیری کنید.

کد: 50017483

زمان انتشار: چهارشنبه 23 آبان 1397 08:30 ب.ظ

تعداد نمایش: 45

 

ثبت نظرات

نتیجه ای برای نمایش وجود ندارد

دیدگاه خود را ثبت کنید

نام

پست الکترونیکی

نظر

رتبه

 

استفاده از مطالب تنها با اجازه نامه کتبی و درج لینک منبع مجاز می باشد.