برای اولین بار بعد از 40 سال، درمان لوسمی حاد در دسترس است

برای اولین بار بعد از 40 سال، درمان لوسمی حاد در دسترس است

لوسمی میلوئید

لوسمی میلوئید حاد یکی از سرطان های تهاجمی است. در حالی که سرطان های دیگر از درمان های جدید بهره مند شده اند، خبرهای تشویقی برای بسیاری از بیماران مبتلا به بیماری لوسمی در 40 سال گذشته وجود ندارد. تا به حال. پروفسور یینون بن نیریه و تیم تحقیقاتی او در دانشکده پزشکی دانشگاه اورشلیم (HU)، امروز در مجله علمی Cell منتشر شده است که یک داروی جدید بیولوژیکی با میزان درمان 50٪ برای موش آزمایشگاهی با لوسمی حاد ساخته است.

لوسمی، انواع (و مقدار زیادی) از پروتئین ها تولید می کند که همراه با هم منجرب به رشد سریع سلول های لوسمی و حفاظت از مرگ از شیمی درمانی می گردد.

تا به امروز، بیشتر داروهای سرطانی بیولوژیکی برای درمان لوسمی تنها از پروتئین های سلول های لوسمی استفاده می شود. با این حال، در طی درمان های "درمان هدفمند"، سلول های لوسمی به سرعت پروتئین های دیگر خود را برای جلوگیری از این دارو فعال می کنند. در تیجه سلول های لوسمی مقاوم به دارو می باشند که به سرعت بیماری را تجدید می کند.

با این حال، داروهای جدیدی که توسط بن نیریه و تیمش ایجاد شده، مانند یک بمب خوشه ای عمل می کنند. این پروتئین به چندین پروتئین لوسمی حمله می کند و باعث می شود که سلول های لوسمی دیگر پروتئین هایی را که می توانند از درمان جلوگیری کنند فعال کنند. علاوه بر این، این دارو یک مولکول تک، کار سه یا چهار دارو بطور جداگانه را انجام می دهد، که باعث کاهش بیماران سرطانی می شود که باید در معرض چندین درمان قرار گیرند و به عوارض جانبی غالبا غیر قابل تحمل خود رسیدگی کنند.

علاوه بر این، امید است، این دارو توانایی ریشه کن کردن سلول های بنیادی لوسمی را داشته باشد. این چالش بزرگ در طولانی مدت برای درمان سرطان بوده و یکی از دلایل اصلی که دانشمندان قادر به درمان لوسمی حاد نیستند.

پروفسور Ben-Neriah، گفت: "ما هیجان زده شدیم تا چنین تغییر چشمگیری را پس از مصرف تنها یک دوز از داروی جدید، دیدیم. تقریبا تمام نشانه های لوسمی آزمایشگاهی موش نابود شده است."

BioTheryX به تازگی حقوق این دارو را از شرکت انتقال تکنولوژی HU Yissum خریداری کرده است. با همکاری تیم تحقیقاتی بن نیریه، آنها اکنون تأییدیه FDA را برای مطالعات بالینی فاز I درخواست کرده اند.

کد: 50016511

زمان انتشار: سه شنبه 6 شهریور 1397 05:09 ق.ظ

منبع: http://www.worldpharmanews.com/research/4520-for-first-time-in-40-years-cure-for-acute-leukemia-within-reach

تعداد نمایش: 220

 

ثبت نظرات

نتیجه ای برای نمایش وجود ندارد

دیدگاه خود را ثبت کنید

نام

پست الکترونیکی

نظر

رتبه

 

استفاده از مطالب تنها با اجازه نامه کتبی و درج لینک منبع مجاز می باشد.