افتتاح خط تولید جدید شرکت مهبان دارو - گروه دارویی مهبان

افتتاح خط تولید جدید شرکت مهبان دارو - گروه دارویی مهبان

افتتاح خط جدید شرکت مهبان دارو

 خط جدید تولید داروهای انسانی و مکمل های غذایی دارویی شرکت مبهان دارو و خط تولید تحقیقاتی پیشرفته و مجهز این شرکت در شهرک صنعتی کاوه ساوه با افتتاح وزیر محترم بهداشت ٬ درمان و آموزش پزشکی به بهره برداری رسید.

 عملیات ساخت خط جدید تولید داروهای انسانی و مکمل های غذایی این شرکت با سرمایه گذاری حدود ۲۱ میلیارد تومان از اسفند ۹۶ آغاز و در زمینی به مساحت ۵۰۰۰ متر مربع ساخته و راه اندازی شد.

همچنین خط تولید تحقیقاتی پیشرفته و مجهز شرکت مهبان دارو برای تولید بچ های آزمایشگهای و کوچک و گران قیمت راه اندازی شده که قابلیت تحقق بخشیدن به ایده های جدید محققین و ایده پردازان جوان و دانشگاهی را دارد و به عنوان یک بخش شتاب دهنده طرح های علمی عمل می کند تا ایده ها به محصولات و مرحله تولید برسند.

وزیر بهداشت همچنین از بخش های مختلف شرکت مهبان شیمی که وظیفه تولید و تامین مواد اولیه ساخت داروهای مبهان دارو را بر عهده دارد، بازدید کرد.

 

گروه دارویی مهبان

گروه دارویی مبهان از فعالین بخش خصوصی صنعت دارویی شامل ۶ شرکت بازرگانی ریاحی، مهبان شیمی، داروسازی مهبان دارو، پخش مهبان دارو، مهبان فارمد و مهبان دارو گستر پارس است که زمینه اشتغال بیش از ۵۰۰ نفر را به صورت مستقیم فراهم کرده است.

این شرکت تقبل کرده که پنج محصول جدید از لیست پنجاه قلمی مواد اولیه مورد نیاز کشور که نیاز به تولید آنها در کشور وجود دارد و توسط ستاد توسعه زیست فناوری ریاست جمهوری انتخاب شده اند را در راستای کاهش وابستگی به خارج و کمک به صنعت داروسازی تولید کند. این محصولات در مرحله تولید آزمایشی هستند و تا پایان سال ۹۸ به بهره برداری می رسند.

گروه دارویی مهبان دارو آمادگی دارد که ۷ محصول از لیست ۸۰ محصول ارائه شده توسط ستاد زیست فناوری ریاست جمهوری که مورد نیاز کشور است را تولید کند که تا کنون ساخت سه محصول مورد توافق قرار گرفته است.

مولف: مسعود حیدری

کد: 50019309

زمان انتشار: جمعه 25 مرداد 1398 07:30 ب.ظ

تعداد نمایش: 512

 

ثبت نظرات

نتیجه ای برای نمایش وجود ندارد

دیدگاه خود را ثبت کنید

نام

پست الکترونیکی

نظر

رتبه

 

استفاده از مطالب تنها با اجازه نامه کتبی و درج لینک منبع مجاز می باشد.