روز جهانی ریشه کنی فقر

روز جهانی ریشه کنی فقر

روز جهانی ریشه کنی فقر

فقردر جهان دارای چهره های بسیاری است، آیا فقط کودکان گرسنه در آفریقا یا هندوستان هستند یا اینکه یک مادر تنهای زحمت کش در حال گریه کردن در سوپر مارکت است که فرزندانش بهت زده و با نگرانی او را نگاه می کنند. یکی از اهداف مهم سازمان ملل ریشه کنی فقر است.

 

شکی وجود ندارد که فقر یک مبارزه اجتماعی است و بر آینده و جوامع تاثیر گسترده ای دارد. با افزایش آگاهی در دهه های اخیر، اکنون گام های بیشتری در راستای ریشه کنی فقر و کمک به کسانی که با فقر مبارزه می کنند، به عنوان بخشی از راه حل، در حال افزایش است.

 

پیچیدگی فقر در حال حاضر به دلیل افزایش آگاهی فرهنگی و همدردی مستقیم و حرکت به سوی یک راه حل، بهتر قابل درک است. روز بین المللی ریشه کنی فقر به منظور ترویج و تشویق تلاش و مبارزه برای زندگی افراد فقیر مشاهده می شود. روز بین المللی ریشه کنی فقر نیز به افراد فقیر فرصت خاصی می دهد تا نگرانی ها و افکار خود را بیان کنند و به آنها بفهمانند که آنها در صف اول برای مبارزه با فقر قرار می گیرند.

 

تاریخچه ی روز بین المللی ریشه کنی فقر

اولین بار ،روز جهانی برای ریشه کنی فقر، 17 اکتبر سال 1987 مشخص شد. در آن روز شنبه پاییزی بیش از صد هزار نفر در Trocadéro در پاریس، فرانسه جمع شدند. آنجا بود که اعلامیه حقوق بشر توسط سازمان ملل در سال 1948 برای احترام به قربانیان فقر، خشونت و گرسنگی شدید، امضا شد. اصولی که در این اعلامیه بیان شده بود، در یک سنگ معروف، که در هنگام امضای اعلامیه حقوق بشر در سال 1987 به نمایش گذاشته شد، حک شده است.

چندین کپی از آن سنگ ساخته شده و در سراسر جهان قرار داده شده است به عنوان مکانی برای جمع آوری سالانه کمک ها در راستای ریشه کنی فقر . یک تکه از سنگ در باغ مقر سازمان ملل متحد قرار گرفته است که در آن هر ساله یک نشست سالانه توسط دبیرخانه سازمان ملل برگزار می شود. صدها نفر هر ساله جمع می شوند تا عهد خود را برای مبارزه با فقر و نشان دادن همبستگی خود با کسانی که در فقر زندگی می کنند و مبارزه می کنند، تجدید کنند.

در سال 1992 یک قطعنامه به تصویب رسید و مجمع عمومی سازمان ملل روز جهانی مبارزه با فقر را یک روز رسمی برای ترویج ریشه کنی فقر اعلام کرد.

 

چگونه روز مبارزه با ریشه کنی فقر را جشن بگیریم

روز جهانی برای ریشه کنی فقر به ویژه برای فعالیت هایی که مربوط به ریشه کنی فقر است، اختصاص داده می شود. به این ترتیب، به نظر می رسد که بهترین راه جشن گرفتن این روز، برپایی یک رویداد سازمان یافته در شهر شما است که تمرکز برریشه کنی فقر را فراهم می کند.

کد: 50017346

زمان انتشار: چهارشنبه 25 مهر 1397 08:30 ب.ظ

تعداد نمایش: 74

 

ثبت نظرات

نتیجه ای برای نمایش وجود ندارد

دیدگاه خود را ثبت کنید

نام

پست الکترونیکی

نظر

رتبه

 

استفاده از مطالب تنها با اجازه نامه کتبی و درج لینک منبع مجاز می باشد.