K2 ویتامین

K2 ویتامین

ویتامین k2

چرا ویتامین k2 ماده مغذی جدید فوق العاده و مقوی میباشد؟

ویتامین k2  ماده مغذی فوق العاده ای است که دانشمندان کشف کرده اند. سوپر فود ها به خاطر تراکم مواد مغذی و مزایای آنها برای کل بدن ارزشمند هستند. دانشمندان اخیرا کشف کرده اند که ویتامین k2 برای تراکم استخوان و توسعه آن، دندان ها و استخوان صورت جلوگیری از آهکی شدن ماهیچه ها و عضلات قلب، سلامت پروستات، جلوگیری از پیری، بویژه برای بافت ها و پوست و سلامت کلی مغز به شدت مورد نیاز میباشد.

K2، به سختی از رژیم غذایی بدست می آید بویژه اگر شما رژیم کم چربی داشته باشید. بسیاری افراد از کمبود ویتامین k2  رنج میبرند. کمبود ویتامین k2 منجر به پیری زود رس، مشکلات قلبی، بد شکلی استخوان و فساد دندان میشود همچنین موجب قوز نیز میگردد.

ویتامین k2  و D3 کنار هم در بدن کار میکنند. در طبیعت، این دو ویتامین همیشه کنار هم هستند. یکی بدون دیگری نمی تواند اثر کند. اگر شما بخواهید که کلسیم به جای رسوب کردن در رگ ها، در استخوان ساخته شود به ویتامین K2 نیاز دارید. بنابراین مصرف ویتامین k2 بسیار مهم میباشد، به همراه مقدار کافی ویتامین D3 که از طریق جذب کافی نور خورشید در روز به مدت 20 تا 30 دقیقه یا از طریق مصرف مکمل شامل ویتامین k2  و D3 اتفاق می افتد.

افرادی که با کمبود ویتامین k2 مواجه هستند با مشکلات باکتری روده ای و مشکلات هاضمه مواجه میشوند و افرادی هستند که در معرض آنتی بیوتیک ها قرار میگیرند.

 

 

منابع غذایی ویتامین k2

ویتامین k2  ویتامینی است که به سختی بطور طبیعی وارد بدن میگردد. ما روزانه 1000 میکروگرم به آن احتیاج داریم و پنیرها بطور مثال 75 میکروگرم دارند. و این یعنی روزانه می بایستی مقدار زیادی پنیر مصرف کنیم که برای بدن مفید نمیباشد.

 

 

غذاهای مقوی حاوی ویتامین  k2

کبد غاز

تخم مرغ-کره-لبنیات

غذاهای غنی شده مانند ناتو (ناتو 750 میکرو گرم ویتامین k2 دارد. اگر بتوانید طعم سویا را بگیرید.)

پنیر های مخصوص مانند گودا

 

 

مزایای k2 برای بدن

مزیت اصلی ویتامین k2 برای سلامت قلب میباشد. دانشمندان اخیرا متوجه شدندکه چه چیزی موجب گرفتگی شریان ها میشود. یافتند که چربی موجب گرفتگی رگ ها نمیشود بلکه کلسیم است که موجب گرفتگی میشود. این موضوع به این علت میباشد که k2 و D3 و کلسیم به صورت یک مجموعه اثر میکنند و یا اصلا اثری ندارند . K2، عنصر گمشده ای است که کلسیم را به دندان ها و استخوان ها میرساند و از رسوب کردن در شریان ها، بافت ها و کلیه ها جلوگیری میکند. در واقع k2 از ایجاد سنگ کلیه و رسوب کلسیم در شریان ها و ایجاد بیماری های قلبی جلوگیری میکند.

 

 

K2 برای استخوان و دندان ضروری است

در تعامل با کلسیم و D3، k2 هدایت کننده است که کلسیم را به سمت استخوان و دندان ها میرساند. در واقع این ویتامین برای دندان ها و استخوان صورت بسیار مفید میباشد و زمانی که خانم ها هنگام بارداری استفاده میکنند از تغییر شکل دندان ها در دوران جوانی جلوگیری میکند. پس کلسیم بسیار مهم میباشد اما k2 مهمتر است که آن را به محل مناسب و درست مانند دندان و استخوان ببرد. K2، به عنوان درمان احتمالی و جلوگیری کننده از پوکی استخوان نیز میباشد.

 

 

ویتامین K2 مکمل سلامت پروستات

در یک مقاله که در سال 2015 در Medical Hypothesis منتشر شد، بیان گردید که k2 یک مکمل گمشده در سلامت پروستات میباشد. مشکل و نارسایی پروستات به علت کمبود ویتامین k2 میباشد. محققان نشان دادند که ویتامین k2 از سرطان جلوگیری میکنند و هم اکنون به عنوان درمان قطعی این بیماری های کشنده نیز میباشد.

 

 

ویتامین K2 غذای اصلی مغز

مطالعات زیادی وجود دارد که ثابت میکند ویتامین k2  مغز را از آلزایمر حفظ میکند. دانشمندان دریافته اند که افراد مبتلا به آلزایمر از کمبود ویتامین k2 رنج میبرده اند.

 

 

ویتامین K2 برای درمان واریس خانم ها

از آنجایی که k2 برای پاکسازی شریان ها و شکل دهی استخوان ها خیلی خوب میباشد، برای از بین بردن واریس هم خوب میباشد. K2، نه تنها برای جلوگیری از واریس خوب میباشد برای التیام واریس نیز مناسب میباشد.

 

 

ویتامین K2 و درمان سرطان پروستات 

K2 به عنوان درمان جدید سرطان پروستات و جلوگیری کننده سرطان پروستات میباشد. علاوه بر این ویتامین k2 از تکثیر سلول های سرطانی جلوگیری میکند حتی در سرطان خون. حتی از تکثیر سرطان ریه هم جلوگیری میکند.

 

 

K2 پوست را جوان میکند

آیا تابحال دیده اید که پوست زنان ژاپنی جوان تر از زنان سایر کشورهاست. این بعلت استفاده از ناتو غنی شده با ویتامین k2  (K2-rich natto) میباشد که این زنان برای صبحانه استفاده میکنند. این  بدین علت میباشد که k2 کلسیم را از شریان ها خارج میکند و از تجمع کلسیم در پوست که موجب پیری و چین و چروک میشود، جلوگیری میکند . دانشمندان ارتباط بین سلامت استخوان و k2 را پیدا کرده اند.

کد: 50015987

زمان انتشار: دوشنبه 26 تیر 1396 09:10 ق.ظ

تعداد نمایش: 62

ثبت نظرات

نتیجه ای برای نمایش وجود ندارد

دیدگاه خود را ثبت کنید

نام

پست الکترونیکی

نظر

رتبه

 

استفاده از مطالب تنها با اجازه نامه کتبی و درج لینک منبع مجاز می باشد.