کاهش بیماریهای قلبی با ورزش و تمرینات بدنی

 کاهش بیماریهای قلبی با ورزش و تمرینات بدنی

 

 

تمرین بدنی (ورزش) و آمار بیماری های قلبی

ورزش منظم یک استراتژی کلیدی در پیشگیری از بیماری قلبی است. آمار مرتبط با فعالیت بدنی و کاهش خطر بیماری قلبی عروقی بطور روز افزون افزایش می یابد.

انجمن قلب آمریکا (AHA) اشاره می کند که ورزش منظم منجر به سلامت قلب می شود. ورزش می تواند از شرایطی مانند چاقی، فشار خون بالا و افزایش سطح کلسترول بد که می تواند منجر به حمله قلبی و سکته مغزی شود، جلوگیری کند. استفاده از این یافته ها منجرب به تشویق شما به یک شیوه زندگی فعال، با راهنمایی دکترتان می شود.

پیری، ورزش، و بیماری قلبی

به طور کلی، هر چه سن افراد بالا می رود، فعالیت جسمی آنها کاهش می یابد. اما همانطور که ما بزرگتر میشویم، نیاز به تمرین منظم تری داریم، نه کمتر. AHA می گوید که 69 درصد از همه بزرگسالان چاق هستند و یا افرادی هستند که اضافه وزن دارد و این تعداد همچنان افزایش می یابد.

در سال 2010، مرکز ملی آمار سلامتی دریافت که از هر سه بزرگسال که از یک سال پیش به پزشک مراجعه کرده بودند، توصیه شده بود که یک برنامه ورزشی را شروع یا ادامه دهند. این افزایش حدود 10 درصد نسبت به سال 2000 است.

بزرگسالان سالخورده 45-85 ساله بیشتر توسط پزشکان مورد توصیه قرار می گیرند تا ورزش کنند. در میان بزرگسالان 85 ساله و بالاتر، درصد دریافت مشاوره برای تمرین در طول دهه گذشته تقریبا دوبرابر شده است. بزرگسالان با شرایطی مانند بیماری های قلبی عروقی و فشار خون بالا نیز گفته شده است که ورزش بیشتری داشته باشند.

 

فعالیت فیزیکی به جلوگیری از پوکی استخوان، افزایش قدرت عضلانی و بهبود هماهنگی و تعادل کمک می کند. مطالعات نشان داده اند که افزایش سطح فعالیت بدنی خطر ابتلا به بسیاری از بیماری های مرتبط با پیری، از جمله بیماری های قلبی عروقی را کاهش می دهد.

ورزش برای افراد مبتلا به بیماری قلبی می تواند خطر ابتلا به:

مرگ ناشی از بیماری های قلبی

داشتن یک حمله قلبی غیرقطعی

نیاز به روش هایی مانند عمل جراحی بای پس قلبی یا آنژیوپلاستی

را کاهش دهد و برای افراد بدون بیماری قلبی، ورزش منظم می تواند احتمال ایجاد آن را کاهش دهد.

آمادگی جسمانی خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش می دهد.

CDC گزارش می دهد که بیماری قلبی یکی از علل مرگ برای اکثر مردم ایالات متحده است. هر ساله نزدیک به 525000 آمریکایی اولین حمله قلبی خود را دارند. علاوه بر این، 210000 نفر که قبلا یک حمله قلبی را تجربه کرده اند،  حمله دیگری دارند.

CDC ناتوانی فیزیکی را به عنوان یک عامل خطر برای بیماری قلبی تشخیص می دهد. فقط اندکی بیش از 20 درصد از بزرگسالان دستورالعمل های فعالیت های فیزیکی را برای فعالیت های هوازی و تقویت عضلات رعایت می کنند.

فعالیت بدنی منظم می تواند فشار خون شما را کاهش دهد. همچنین می تواند سطح کلسترول را بهبود بخشد. AHA 40 دقیقه فعالیت بدنی متوسط تا شدید به تعداد 3 تا 4 بار در هفته را توصیه می کند. علاوه بر این، یک مطالعه اخیر نشان می دهد ورزش هوازی و پویا روش های جایگزین موثر برای کاهش فشار خون است.

AHA همچنین گزارش می دهد در افراد فعال با فشار خون بالا، سطح کلسترول بالا و بیماری های مزمن مانند بیماری های قلبی کمتر از افراد غیر فعال در معرض این شرایط هستند.

تحقیقات سال 2013 نشان داده است که فعالیت های بدنی بیشتر با کاهش 21 درصدی بیماری های قلبی عروقی در مردان و کاهش 29 درصدی در زنان ارتباط دارد. محققان نتیجه گرفتند که سطح آمادگی جسمانی بالاتر میزان مرگ و میر و عوارض ناشی از بیماری قلبی عروقی را کاهش می دهد.

آنچه شما می توانید انجام دهید

آماده حرکت می شوید؟ قبل از شروع یک برنامه ورزشی با دکتر خود مشورت کنید.

اگر فاکتورهای خطر برای بیماری قلبی دارید یا قبل از اینکه یک حمله قلبی داشته باشید، پزشک ممکن است از تمرینات خاصی که برای شما مناسب تر است را پیشنهاد دهد.

ورزش طولانی مدت می تواند منجر به بهبود گردش خون، سطح کلسترول بهتر، کاهش فشار خون و کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی شود.

کد: 50017170

زمان انتشار: سه شنبه 10 مهر 1397 08:30 ب.ظ

تعداد نمایش: 37

ثبت نظرات

نتیجه ای برای نمایش وجود ندارد

دیدگاه خود را ثبت کنید

نام

پست الکترونیکی

نظر

رتبه

 

استفاده از مطالب تنها با اجازه نامه کتبی و درج لینک منبع مجاز می باشد.